Detský tábor Zámutov 2017

Hymna tábora: „Budem ako dom stavaný na skale a mojím základom je mi živý Pán.“, ale aj slová iných piesní z úst jasajúcich detí nášho cirkevného zboru sa ozývali v prekrásnom prostredí Slanských vrchov od 25. do 28.7.2017, kde sa opäť konal letný tábor.

Hymna tábora: „Budem ako dom  stavaný na skale a mojím základom je mi živý Pán.“, ale aj slová iných piesní z úst jasajúcich detí nášho cirkevného zboru sa ozývali v prekrásnom prostredí Slanských vrchov od 25. do 28.7.2017, kde sa opäť konal letný tábor. Tentokrát pod názvom Hľadači vzácnych kameňov.

Počasie sa po úprimných detských modlitbičkách rýchlo umúdrilo a dobrodružstvo sa mohlo začať. Deň sme odštartovali rozcvičkou a chutnými raňajkami. Z úst brata farára a vedúcich sme so záujmom počúvali o odhodlaní a vytrvalosti Nehemiáša, ktorý za 56 dní obnovil hradby Jeruzalema. Po biblickej téme sme pokračovali v športových aktivitách v nádhernom prostredí penziónu Opál, ktorý ponúka bohaté možnosti na vyšantenie detí v každom veku.

Tenis, futbal, basketbal, detská lanovka, streľba z luku, hojdačky, kolotoč, šplhanie po lane a mini ZOO rozžiarili detské očká a otestovali ich vytrvalosť. Na svoje si prišiel každý. Tí, ktorí radi tvoria, sa potešili zdobením kameňov a vytváraním mozaík hradu, či skladaním hradieb. Na druhý deň sme navštívili ruinu hradu Čičva nad obcou Sedliská a vychutnali si výhľad na Horný Zemplín. Po splnení všetkých úloh a získaní indícií sme sa dostali až k sladkému pokladu. A aký by to bol letný tábor bez kúpania? Brány vranovského kúpaliska sa na tretí deň  otvorili len pre nás a tak mali deti dostatok času i miesta na vyšantenie. Na táborovom ohnisku sme si upiekli chutné špekáčiky, aby sme mali dostatok síl na hľadanie vzácnych kameňov. Skryté indície sme hľadali v areáli tábora ako inak úspešne. Posledný deň sme navštívili miestnu farmu. Andulky, zajačiky, oslík, teliatka aj kone rozžiarili detské očká. Pod odborným dohľadom sme mali možnosť zajazdiť si a dozvedieť sa mnoho zaujímavých detailov zo života zvierat. Počas celého pobytu sme cítili Božiu prítomnosť. Úprimné vyznania a piesne na chválu nášho Pána sa rozoznievali okolím. Sme vďační Bohu za jeho ochranu a za krásne strávený spoločný čas.

Galériu k článku môžete nájsť tu


Renáta Fath | štvrtok, 10. august 2017

Späť na všetky novinky >>

Diskusia